Paint Fx


İlk yüklediğim ve sık sık kullandığım uygulamalardan biri olan Paint FX'in bi dolu efektinin hepsini kullanmasam da uygulamayı genel olarak çok başarılı buluyorum. Facebook, Flickr veya albümlerinizden yüklediğiniz fotoğraflarınızı düzenlerken direkt istediğiniz filtreyi uygulayabilir veya Mask ile istediğiniz kısmı seçtikten sonra farklı filtreleri arka arkaya deneyebilirsiniz. Tek kötü yanı uygulamayı bir kere kapattıktan sonra eski çalışmalarınıza dönememeniz. O yüzden ince çalışmalar yaparken adam gibi bir yere oturun, benim gibi metrobüste yapmaya çalışıp, bunu ilk ani frende acı bir şekilde tecrübe etmeyin.

Seçme işlemi sırasında üst bardan fırça ayarlarını değiştirebilir, undo ve redo tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca layer özelliği ile aynı fotoğrafa birden fazla efekt uygulayabilirsiniz. Düzenleme işlemi bittikten sonra fotoğrafınızı facebook, twitter, flickr, instagram'da paylaşabilir veya e-mail atabilirsiniz.


İşte sürüsüne bereket Paint FX efektleri :)


En bayıldıklarım arasında Paint, Brick ve Astro Deep var. Paint ile öne çıkarmak istediğiniz görselin etrafını tamamen beyaza boyayarak instagram'ın beyaz zemininde daha dikkat çekici hale getirebilir ve yine Paint'teki Eyedropper özelliği ile boyamak istediğiniz kısmın rengini, düzenlediğiniz fotoğraftaki renklerden seçebilirsiniz.Son iki Paint FX düzenlememden sonra @olci ve @ahmeterdemm yorumlarıyla farkında olmadan bana sinsi bir beyin fırtınası yaşattılar ve yepyeni bir hesap doğdu: @umitkobesen :D Arada bakarsınız di mi?

Bu da bonus: Uygulamanın eğitici öğretici videosuVery Big Cats


İyi Eğlenceler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder